І ЩЕ ОДНА БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ МІСЦЕВОЇ ПОЛІЦІЇ НА ВИНОГРАДІВЩИНІ ….

Шановне товариство,сьогодні 26 травня 2020 року відбулося судове засідання за скаргою редакції газети “Народний контроль Закарпаття” на бездіяльність слідчої СВ Виноградівського ВП п.Малікової А.І.,яка всупереч ст.214 КПК України невнесла відомості про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР.

Коротко про обставини.

До редакції газети “Народний контроль Закарпаття” звернулися родичі померлоЇ  в Виноградівському геріатричному пансіонаті мешканки с.Чорнотисів що на Виноградівщині та розповіли про те,що  вони припускають ,що смерть їхньої родички сталася із-за вини дирекції Виноградівського геріатричного пансіонату та посадових осіб Виноградівської РДА.

На підставі їхнього звернення ми розпочали журналістське розслідування ,зібрали матеріали і  направили їх до місцевої поліції та прокуратури.

Натомість останні заяви прийняли,але внести відомості у ЄРДР у встановлений законом термін не поспішали.Ми поцікавилися  через деякий час ,як здійснюється розгляд нашої заяви та почули від поліцейських,що подальший розгляд нашої заяви припинено позаяк відсутні ознаки кримінального правопорушення .

Ми ознайомилися із матеріалами перевірки яку здійснювали працівники місцевої поліції і, як виявилося , ніякої перевірки ніхто не здійснював ,одним папірцем,що називається довідка, подальший розгляд був припинений.

Тобто ніхто нікого не опитував,ніхто нічого не розслідував,в матеріалах перевірки навіть свідоцтва про смерть померлої немає.

Щойно до нас звернувся завідувач відділення паліативно-хоспісного догляду п.Ісаєв В.П.,який погодився нам розказати про окремі обставини смерті цієї жінки,та повідомив що його почали переслідувати на роботі.

Сьогодні йому оголошено догану по видуманим мотивам ,яка наближає його до звільнення.

Шановне товариство ,ситуація із перевіркою поліцією причин та обставин смерті паціентки Виноградівського геріатричного пансіонату – це повне дно,яке пробила місцева поліція.

Для них смерть людини нічого не вартує,вони не спромоглися навіть опитати родичів та інших осіб,яких ми вказували в заяві.Просто написали довідку ,що громадянка померла внаслідок перенесених хвороб.

Ніяких підтверджень цього в матеріалах перевірки не має.

Якщо, шановне товариство,ми будемо бездіяти, всі вони залишаться безкарними і надалі будуть поступати аналогічно.Задля відповідного реагування ми маємо усвідомити,що тільки наша активність може зрушити із мертвої точки  та виправити  склавшуюся ситуацію.

Повертаючись до сьогоднішнього засідання, головуючий слідчий суддя  виніс рішення про зобов”язання уповноваженої особи поліції внести відомості про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР та розпочати досудове розслідування.


Також сьогодні ми отримали витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань про те,що прокуратурою Закарпатської області на підставі нашої заяви внесено відомості до ЄРДР та доручено СВ Виноградівського ВП провести досудове розслідування.

На підставі прийнятого слідчим суддею рішенням ми будемо ініціювати притягнення до дисциплінарної відповідальності  місцевих поліцейських,які допустили порушення вимог КПК України та формально і поверхово віднеслися до розгляду заяви в порядку ст.214 КПК України.

Про результати подальшого реагування ми проінформуємо громадськість.

Прес-сзужба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”

Щубер Федір Дмитрович