Гра “Вояцький дух” 2019: Шкільна команда “Патріот” із с. Негровця що на Міжгірщині гідно придставляла Закарпаття

Журналісти газети “Народний контроль Закарпаття” на днях зустрілися із начальником освіти Міжгірської РДА п.Олексієнко Н.С.,яка погодилася розповісти про результати навчально-виховного процесу в навчальних закладах Міжгірського району та окремо і більш детально поділилася результатами виступу команди “Патріот” із НВК “Негровецька ЗОШ 1-3 ступенів ім.В.Росохи”  на Всеукраїнській військово-патріотичній грі “Вояцький дух” що проходила на 169-му Навчальному центрі Сухопутних військ ЗСУ «Десна».

Більш детальну інформацію із фото та відеоматеріалами  ми отримали від Гавриля Івана Юрійовича – вчителя  фізичної культури Негровецького НВК І-ІІІ ст. ім.. В.Росохи та керівника команди “Патріот” .

Йому допомагав вчитель Міжгірської ЗОШ 1-3 ступенів ім.Августина Волошина Василевський Михайло Васильович.

Його розповідь:
“…19-22.09.2019 року команда «Патріот» Негровецького НВК І-ІІІ ст.. ім.. В.Росохи  прийняла участь ввійськово-патріотичній грі “ВОЯЦЬКИЙ ДУХ” 2019.

Вже третій рік поспіль в 169-му Навчальному центрі Сухопутних військ ЗСУ «Десна» проодить Всеукраїнська військово-патріотична гра «Вояцький дух». Мета цього заходу через засоби гри перевірка навичок і здібностей серед вихованців військово-патріотичних клубів (організацій), гуртків та закладів освіти з військовим профілем в напрямку початкової військової підготовки, навиків виживання, фізичної загартованості та дій в екстремальних умовах.
Цей проект, розроблений і втілений громадською спілкою «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій» (ГС ВОВПО), став одним із переможців конкурсу проектів з національно-патріотичного виховання. Завдяки фінансовій підтримці Міністерства молоді та спорту України організатори змогли запросити на гру 202 учасників (хлопців та дівчат) з 14 регіонів України, які представляли військово-патріотичні клуби (організації). Також в грі змогли прийняти участь військово-патріотичні гуртки, ліцеї з посиленою військовою підготовкою та рої джур завдяки тому, що ця гра стала основою для Джури-Оборонець і ввійшла до плану–заходів Міністерства освіти та науки України.

Для команди з Міжгірщини, це були перші такого роду змагання й на такому високому рівні де вони представляли Закарпатську обл.

В перший день учасники відвідали Національний музей історії України у Другій світовій війні, де відбулася урочиста передача автомобіля з Донецького аеропорту до виставки техніки АТО та організована екскурсія по експозиціях.
Після обіду відбулося урочисте відкриття гри «Вояцький дух» на центральному плацу 169-го Навчального центру «Десна» Сухопутних військ ЗСУ. 

Двадцять три команди юнацтва урочисто відкрили захід співом державного гімну, та традиційно всі вшанували пам’ять загиблих захисників України хвилиною мовчання.

Учасників гри привітали заступник начальника 169-го Навчального центру «Десна» п.п-к Олександр Сагайдак та головний суддя гри Юрій Пустовій. Їм побажали показати свої найкращі результати в усіх двадцятьох двох етапах гри і гордо нести ім’я нащадків героїчних українських вояків давнини і сьогодення.

Відразу після відкриття гри учасникам організували показ бронетехніки 300-го полку, та розпочалися етапи загальної підготовки. 

Юнацтво демонструвало свою фізичну міць в підтягуванні на перекладині і відтисканні на брусах, демонструвало виправку в стройовій підготовці, вправлялося в прийомах з військового рукопашу при захисті від нападу супротивника з різною зброєю. 

Вже ввечері в військовому клубі команди показували свої «візитівки», де були не тільки домашні заготівки, а і експромт. Головне, що більшість впоралося з завданням креативно і творчо, розповівши про свою організацію, про історію виникнення і напрямки діяльності, та показали практично, чого навчаються.

Другий день розпочався з етапів бойової підготовки. Учасники гри демонстрували свою підготовленість в стрільбі на влучність з бойової зброї (пістолет Макарова та автомата Калашникова). Також вони показали вправність в метанні навчальної гранати в «групу супротивника» та в розбірці і складанні автомата на час в положенні сидячи на колінах.

Найбільш яскравим враженням для юнацтва був етап «Обкатка танком». Для початку з учасниками провели заняття з виконання цієї вправи – інструктаж, переповзання під заведеним танком і вже тільки потім обкатка танком із метанням навчальної гранати в танк. 

Всім дуже сподобалося відчути адреналін, коли над тобою проїжджає багатотонна броньована «фортеця».
Після обіду для учасників був організований виховний захід – показ відеоматеріалів про російсько-українську війну та проведений брифінг по умовах участі в етапі «На марші», який відбудеться третього дня.


Увечері команди отримали добовий харчовий набір і були виведені в лісовий район проведення етапу «Виживання», де команди самостійно здійснили таборування в лісі, облаштувавши місце для наметів, та організували маскування, сигналізацію та охорону табору. Вночі суддівська бригада перевірила і оцінила кожний тимчасовий табір.


Вранці команди замаскували своє місцеперебування і зібралися в районі початку етапу орієнтування – початок маршу. Після детального інструктажу з періодичністю в 10 хвилин команди вирушили по своїх маршрутах. Цілий день юнацтво провело на тактичному полі, здійснюючи марш по визначеному маршруту і виконуючи завдання на десятьох етапах.
На етапі «Підрив об’єкту» команди демонстрували навики тактичного підходу групою і здійснення знищення об’єкту піротехнічними засобами.


На етапі «Контр-засадні дії» учасники убезпечувалися від обстрілу «ворожої» засідки, здійснювали оборонні дії і тактичний маневр на фланговий обхід ворожої позиції з метою її знищення.


На психологічній смузі перешкод команди ділилися на трійки і підгрупами проходили близько двадцяти елементів смуги з тактичним прикриттям один одного.
В «зоні обстрілу» в клубах димової завіси команди показували навики надання тактичної домедичної допомоги пораненому в червоній та жовтій зоні та його евакуацію.


На етапі «Саперна підготовка» головним завданням для команд було переповзаючи, виявити щупом закопані протитанкові міни на ділянці дороги, поки інші члени команди здійснювали прикриття.


Також дуже захоплюючим завданням для команд було захоплення «ворожого штабу». Юнацтво повинно було непомітно підібратися до будівлі і виявивши вартового, «ліквідувати» його прийомом військового рукопашу з використанням ножа. А потім знайти секретний пакет і тактично здійснити відхід.


На етап «Снайперська підготовка» вся команда непомітно переповзала до місця здійснення кожним одного пострілу з пневматичної гвинтівки з оптичним прицілом по «ворожому спостерігачу» і так само непомітно відходила.


Новий етап «Коригувальник» об’єднав в собі два етапи з попередніх років – цілевказання об’єктів за азимутом і дистанцією та радіопередача даних.


В касках, в бронежелетах і з автоматами, хлопці і дівчата демонстрували свої навики в володінні зброєю, зайнятті правильних позицій для стрільби і згуртованій тактичній роботи підрозділу на полі бою.


Також команди, розділившись двійками, спробували дистанційно вражати ворожий об’єкт, використовуючи макет РПО, а судді додавали ефекту, застосовуючи піротехнічні засоби.


Динаміка етапів була потужною, тому команди поверталися в казарми дуже втомленими. Але жоден з учасників не показав свою слабкість, а навпаки – позитивно відгукувалися про можливість відчути неймовірні відчуття при виконанні навчально-бойових завдань, як у військових. 

Присутній два дні на грі директор УДЦНПВКТУМ Сергій Неділько високо оцінив задум гри та її реалізацію.Він ще раз запевнив, що гра «Вояцький дух» є зразком для впровадження військової складової в всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»). Тому ГС ВОВПО і надалі буде очолювати розробку проекту «Джура Оборонець» для старшого юнацтва.
Четвертого дня відбувся останній етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Вояцький дух» – тактична гра «Сполох» (тактична гра з лазерним озброєнням). Команди були поділені на дві тактичні групи по 66 бійців і отримали задання вибити групу «супротивника» (команду суддів із 22 осіб) із окопної лінії оборони і опорного взводного пункту. 

Використовуючи свої тактичні навики і завчасні домовленості між командами про спільні дії, тактичні групи по черзі здійснювали атаки і успішно захоплювали позиції супротивника. Бої були цікавими, бо кожна команда, воюючи проти досвідченого «супротивника», намагалася показати суддям свої вміння і при цьому якнайменше втратити свій особовий склад.


Вже після обіду відбулося закриття Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Вояцький дух» на центральному плацу 169-го Навчального центру «Десна». Заступник начальника Навчального центру підполковник Олександр Сагайдак привітав учасників з проходженням всіх етапів і підтвердженням готовності захищати Україну. Юрій Пустовій подякував керівникам та учасникам за їхню активну громадську позицію і патріотизм та побажав продовжувати загартовувати себе бути готовими захищати Україну від військової агресії.

Першочергово були вручені суддям гри сертифікати проходження навчання і суддівської компетентності, яку вони підтвердили якісною практичною роботою на грі. Потім були вручені подяки керівникам команд за підготовку учасників до гри та дипломи участі, календарі заходу та нашивки «Вояцький дух» на кожного учасника команди.


Підсумовуючи участь нашої команди вона достойно представила Закарпаття на військово-патріотичній грі «Вояцький дух» незважаючи на те що команда змагалась з досвіченими  учасниками військових клубів і ліцеїв з підвищеною фізичною та військовою підготовкою в нелегкій боротьбі  здобула: ІІІ метання гранати, ІІІ обкатка танком,  ІІІ тактика, ІІ захоплення ворожого штабуі лише трохи нестало в таких видах як контр-засадні дії  та орієнтування на місцевості  посіли четверте місце і загальному заліку здобули десяте загальнокомандне місце.

Але найголовніший здобуток це не місця а нові знайомства та друзі, навички та вміння знання та загартування сили волі та характеру.

Склад команди «Патріот» :

Командир Ворон Андрій, Яцьків Василь, Коворданій Аліна, Магдич Іванна , Басараб Микола, Попович Дмитро.

Як,повідомиа Іван Гавриль участь в змагання була неможлива без підтримки відділу освіти Міжгірської РДА,зокрема  безпосередньо начальника відділу освіти  п.Олексієнко Н.С. тож їм  всім велика вдячність . 

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”