Готовність закладів обсервації на Виноградівщині…?!

Шановне товариство редакція газети “Народний контроль Закарпаття” 10 березня 2020 року звернулася із відкритим публічним запитом до Виноградівської РДА , до Закарпатської обласної адміністрації та до Міністерства охорони здоров”я України щодо рівня загрози епідемії короновіруса ,вжиті заходи та наявність тест-аналізів в закладах обсервації  на Закарпатті та безпосередньо на Виноградівщині

Обсерватор — це місце тимчасового обмеження контакту ЗДОРОВОЇ людини, яка перебувала в карантині (і, можливо, знаходиться в інкубаційному періоді), з зовнішнім світом.

12 березня 2020 року Виноградівська РДА надала відповідь на запитувану інформацію про стан готовності закладів обсервації на Виноградівщині.

Надаємо Вам для ознайомлення.


Разом із тим,на сторінці Виноградівської РДА є допис такого змісту

12 березня, згідно з усним дорученням в.о. голови Закарпатської облдержадміністрації Олексія Гетманенка, керівництво Виноградівської райдержадміністрації та керівники служб району перевірили готовність Виноградівського хоспісу.

 У ході візиту вони поспілкувалися із працівниками закладу, відповіли на запитання, надали офіційну інформацію і оглянули приміщення другого поверху.

Рішенням тимчасової протиепідемічної комісії від 26 лютого 2020 року місцем для обсервації контактних осіб на території Виноградівського району визначено хоспіс, який відповідає визначеним вимогам та умовам.

Варто зауважити, що обсервація в цьому закладі відбуватиметься лише у разі неможливості проведення самоізоляції людини, яка контактувала із хворим на коронавірус.

Щодо наявності тест-аналізів в закладах обсервації станом на цю годину відповіді від Виноградівської РДА та Закарпатської ОДА ми не отримали,хоча згідно  ч.2 ст.20 Закону України “Про доступ до публічної інформації”якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту.

Тобто ,термін розгляду запитуваної інформації вичерпаний,але інформації від належного розпорядника інформації ,яка стосується захисту життя  чи свобод особи ми як запитувач не отримали.

З даного питання будемо звертатися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та до суду щодо ненадання неповної інформації.

Ми маємо намір відвідати заклади обсервації і на власні очі впевнитися який на даний час стан готовності цих закладів.

Про результати додаткової інформації,яка можливо надійде пізніше про стан готовності закладів обсервації на Виноградівщині та про наші відвідування цих закладів  ми проінформуємо пізніше.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”