Свято першого дзвоника в окремих школах на Закарпатті

Кожного року 1 вересня українці відзначають День знань – день початку нового навчального року. Державним святом його проголошено з 1 вересня 1984 року. Традиційно свято супроводжувалося урочистими заходами – шкільними лінійками, на яких присутні всі учні, вчителі, запрошені гості.
В суспільстві склався стереотип, що з року в рік на урочистих лінійках під палючим сонцем чи рясним дощем розповідаються ті самі вірші та лунають ті самі пісні про школу й дитинство.

Це стереотипне мислення налаштовує батьків на негативне сприйняття таких урочистостей.

Зрозуміло, що не у всіх школах лінійки довгі та нудні, багато закладів середньої освіти можуть похвалитися цікавими традиціями святкування 1 вересня.
Тому наразі деякі школи відмовляються від традиційного проведення 1 вересня, замінюючи їх іншими заходами, активно ведуться пошуки нових форм його проведення.

Ми відвідали окремі школи області і поспілкувалися із педагогічними працівниками та керівниками навчальних закладів щодо форм проведення свята першого дзвоника,про готовність шкіл до нового навчального року,про стан матеріально-побутових умов тощо.

Отже, Воловеччина.

Гукливський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів .

Вчитель початкових класів Гукливського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Ганна Василівна Беца,яка є членом Громадської організації “Народний контроль Закарпаття” та журналістом газети на громадських засадах поділилася враженнями від проведеного свята першого дзвоника долучивши до розмови керівника школи п.Гребеняк В.Є.,який розповів про готовність школи до нового навчального року.

Виноградівщина.
Широківська ЗОШ 1-3 ступенів.

Педагог – організатор Широківської ЗОШ 1-3 ступенів Вікторія Вікторівна Погоріляк ,яка є членом Громадської організації “Народний контроль Закарпаття” та є журналістом газети “Народний контроль Закарпаття” на громадських засадах розповіла про те,що на свято були запрошені депутат Виноградівської районної ради п.Лихтей Ю.Ю. та сільський священник о.Роман.
Захід свята розділений на урочисту частину,в якій. традиційно надавалися слова директору ,гостям свята ,першим вчителям ,батькам,вручали подарунки.

Випускний клас на згадку про себе посадили трояндові кущі.
Розважальна частина ,яка розпочалася танцем ,та казковими персонажами Знайко і Незнайко,які запросили першокласників до виступу,виступом інших казкових ведучих,які подарували учням із чарівної скрині: добро,радість,щастя …у вигляді кульок,а також виступами пісень “Школярі- школярики”,виступом Агітбригада та учнів випускного класу.
По завершенні запросили всіх на казковий дивограй,шкільна вподобайка,де учні із різних локацій,а всього 7,відгадували завдання,за які отримували букви,пізніше з яких мали скласти логін і пароль свята.

Воловеччина.
Підполозянська ЗОШ 1-2 ступенів.

Вчитель української мови та літератури Наталія Федорівна Щербей ,яка є членом Громадської організації “Народний контроль Закарпаття” та журналістом газети на громадських засадах поділилася враженнями від проведеного свята першого дзвоника в їх школі.

Воловеччина .Нижньоворітський ЗЗСО 1-3 ступенів та Нижньоворітський ліцей.

Ольга Юріївна Коріш вчитель початкових класів Нижньоворітського ЗЗСО 1-3 ступенів,яка є членом Громадської організації “Народний контроль Закарпаття” та журналістом газети “Народний контроль Закарпаття” поспілкувалася із керівниками Нижньоворітського ЗЗСО 1-3 ступенів та Нижньоворітського ліцей щодо готовності навчальних закладів до нового навчального року та традицій святкування свята першого дзвоника..

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття