Допомогти ближньому – справді благородна річ

Люди народжені ,щоб допомагати один одному.
Марк Аврелій

Допомога була у всіх віках природнo-людським добрим ділом. Так було колись і так залишилось. Нас не потрібно вчити про її необхідність, про її важливість, про її цінність. Все зрозуміло само собою. Ми не можемо жити без інших, а інші потребують нас.
Хоча, деколи і забуваємо про це, але все ж совість нам час від часу нагадує про те, що би ми могли зробити і не зробили, де би могли допомогти і все ж таки не допомогли…
Сьогодні актив ГО “Народний контроль Закарпаття” відвідав Тячівщину.До нас звернувся місцевий священник ,який попросив нас про допомогу.Зазвичай таке рідко буває.Проблема дещо має такий собі неприємний відтінок нашої людської поведінки.
Напочатку серпня 2019 року його донька подала документи на поступлення до Тячівського професійного ліцею .Документи прийняла приймальна комісія і дитина очікувала на співбесіду,що мала пройти 19 серпня 2019 року .Ніщо не предвіщало біди.Середній бал дитини мав повністю підстави думати що вона поступить.Професію вона вибрала повара.
Однак,як потім виявилося,що приймальна комісія відмовила їй в прийомі на навчання ,мотивуючи це відсутністю паспорта громадянина України,хоча ні Конституція України, а ні Закони України не передбачають при подачі документів саме паспорт громадянина України мати.
Ми поспілкувалися із головою приймальної комісії та членами,які не змогли вмотивовано пояснити причини та підстави відмови на навчання.
Невідкладно ми повідомили департамент науки та освіти Закарпатської ОДА та поліцію.
По даному випадку проводиться перевірка.Результати повідомимо згодом.
Інша проблема складалася в тому,що Тячівський РВ ГУ ДМС України в Закарпатській області відмовив громадянину в отриманні посвідки на постійне проживання на території України.
З даного питання в інтересах даного громадянина відбувся особистий прийом керівництвом Тячівського РВ ГУДМС в Закарпатській області та подана заява до ГУ ДМС України в Закарпатській області про відповідне реагування, а також готовимо позов до суду про оскарження бездіяльності та вчинення певних дій ,як по першому так і по другому випадку
Про результати розгляду поданих звернень проінформуємо громадськість.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”