День миру та День партизанської слави відзначили в Широківській ЗОШ 1-3 ступенів

Як повідомила педагог -організатор Широківської ЗОШ 1-3 ступенів Вікторія Погоріляк,яка є журналістом газети “Народний контроль Закарпаття” на громадських засадах ,що напередодні Всесітнього ,Дня Миру в п”ятницю 20 вересня 2019 року в школі проведено тематичний захід.

На шкільному подвір”ї учні учні розмалювали малюнки про мир ,адже ця тема для нас ,українців ,надзвичайно болюча,це крик душі кожного патріота своєї держави. Також учні Широківської ЗОШ 1-3 ступенів приєдналися до проведення Всеукраїнської кампанії “Голуб миру” Діти власноруч виготовили паперових голубів як символ миру та духовного розвитку нації.

До кожного паперового голуба прикріпили свої листи, в яких бажають усім людям здоров’я, висловлюють прохання зберегти мир і спокій в Україні, бо хочуть радіти сонцю, квітам, зростати здоровими і щасливими.

Для деяких з нас мир – це повсякденна реальність. На наших вулицях спокійно, наші діти ходять до школи. Там, де підвалини суспільства міцні, безцінний дар миру може ніким особливо і не помічатися. Держава використовує святкування Дня миру, для залучення уваги до своєї різнобічної роботи в підтримку миру і для того, щоб спонукати окремих людей, групи та громади в Україні до осмислення проблем миру та обміну інформацією та практичним досвідом діяльності по його досягненню.
Цього ж дня Вікторія Погоріляк разом із учнями шкільного гуртку Сокіл(Джура) відвідали памятник односельчанам добровольцям ,які за гинули на війні 1941-45 рр в рамках проведення дня партизанської слави та вшанували пам”ять загиблих односельчан.

День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя. Сьогодні ми згадуємо і про подвиг воїнів Української Повстанської Армії, які боролися за незалежність України проти німецьких військ. З розсекречених документів вже відомо, що вони доставляли багато клопоту німецьким окупантам. Про це свідчать німецькі документи часів Другої світової війни, наприклад, в звіті СД за 19 березня 1943 йдеться: «У генеральному окрузі Волинь-Поділля націоналістична українська … банда розвиває власну активність …”; в липні 1943 року занепокоєність ситуацією з УПА висловив керівник генерального округу Волинь-Поділля Шене в записці на ім’я А. Розенберга: «на Волині немає жодної області не зараженої націоналістичними бандами. Особливо в західних областях …”; шеф СД в Галичині телеграфував 22 квітня 1944 керівнику СС Г. Мюллер: “УПА виступає в регіоні як переконлива дестабилизирующая сила”.Історія рідко буває однозначною. У кожної медалі завжди дві сторони. Державне свято, присвячене героям партизанського руху в Україні, вшановує пам’ять всіх, хто боровся за визволення України від фашистської окупації. Воно з’явилося в національному календарі і як день пам’яті, адже проходять роки і прямих свідків того часу стає менше. Але герої не вмирають. Вони завжди будуть жити в наших серцях.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”