Цинічність цієї влади: дешевий звіт місцевої влади ціною в 50 грам горілки та бутерброди в додаток …

ЧАСТИНА ПЕРША.
ГРОМАДСЬКИЙ ОСУД – ЗАПОБІЖНИК ПРОТИ БАЙДУЖОСТІ І СВАВІЛЛЯ.

Існує показник, за яким західні держави завжди безнадійно відставали від будь-якої країни соціялістичного блоку: це рівень цинізму – і влади, і громадян. Англійський чи американський радикал може довго і голосно кричати про гнилу систему, корумповану владу, ментів-фашистів. Зазіхніть на його права, і він обуриться, зажадає захисту від влади і, певно, отримає її – не тому, що тамтешня влада цілком вільна від цинічної байдужости, а тому, що тамтешні чиновники відповідають за свою діяльність своїми тепленькими місцями. Це чудовий запобіжник проти байдужости і свавілля. 
Беручися до аналізу деяких тенденцій у сучасній Україні, мушу спочатку застерегти, що вірю в силу людського обурення й за таку наївність не перепрошуватиму. Всілякі посадовці на кшталт теперішнього керівника райдержадміністрації звикли поводитися у кращому разі як розбещені діти, у гіршому – як цинічні й безвідповідальні шахраї, і вони не облишать своїх звичок, якщо не змусити їх установити чіткі правила і підкорятися цим правилам. Громадський осуд – не панацея від усіх лих, але без загального усвідомлення того, хто кому служить, без чіткого знання про те, що можна вимагати від влади й чого не можна від неї терпіти, демократія та верховенство права залишаться пустопорожніми фразами для чергової їхньої показухи в Фейсбуці.
Коли місцева влада, повсякчас гризучися між собою, виявляє дивовижну одностайність в оцінках суцільної корупції, продажности геть усіх, – мовляв, духовні недуги люду та обсяг проблем під силу тільки Спасителю, – видається доцільним розібратися з мотивацією цих зізнань у повному провалі.Що робити з накопиченим масивом проблем? Перепрошую за банальність, але їх потрібно вирішувати. Маю на увазі дієві заходи, а не тільки благородні наміри та чергові плани ніколи не пов’язаних із проблемами дій. Необхідні чіткі закони й механізми, які забезпечують дотримання закону незалежно від політичної волі якоїсь партії, «менталітету» того чи того народу. .Можна старанно не помічати проблем, як це робила совєтська преса, що зазвичай не порушувала незручних тем і слухняно повторювала версію реальности, подану «згори», а тих, хто не бажав мовчати, часто очікували табори чи «психушки».Можна намалювати таку страшну картину, що жах бере й руки опускаються. Підхід гранично простий: навіщо докладати сизифових зусиль, якщо все даремно? Логіка примітивна, але багатьох переконує: якщо всі брешуть, усі продажні, і справедливості ніде немає, тільки божевільний вийде на площу.

ЧАСТИНА ДРУГА.
ДЕШЕВИЙ ЗВІТ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ ЦІНОЮ В 50 ГРАМ ГОРІЛКИ ТА БУТЕРБРОДИ

До Редакції газети “Народний контроль Закарпаття” зателефонувала жінка,яка попросила нас зустрітися з нею .
Голос її був дещо збентежений та емоційний.Ми погодилися на зустріч і почули від неї про те,що наболіло роками – байдужість влади.
Пані Еріка погодилася все розказати публічно і на відеокамеру.Дійсно те,що вона нам розповіла приводить не тільки її ,но і нас у відчай.
Чоловік її є учасником бойових дій.Який воював в Афганістані.Є інвалідом.В сім”ї семеро дітей.Одна дитина є інвалід дитинства.Зі слів спірозмовниці , вже багато років вони є на першочерговому квартирному обліку під номером 17 при виконавчому комітеті Виноградівської міської ради,але до сьогодні мешкають в квартирі своїх родичів,які незабаром повернуться і їм прийдеться висилятися.Неодноразово вони із чоловіком зверталися як до Виноградівської міської ради,до Виноградівської РДА так і безпосередньо до депутата Закарпатської обласної ради п.Костелеба-Веремчук Н.Ю.
Якщо Виноградівська міська рада надала формальну відписку,то як зізнається пані Еріка депутат Закарпатської обласної ради п.Костелеба-Веремчук Н.Ю. навіть відповіді не спромоглася надіслати.
Декілька днів тому вона побачила відеоматеріали про звіт в.о. голови Виноградівської РДА п.Костелеба-Веремчук Н.Ю. в ході якого очільник райдержадміністрації розповідала на камеру,як вона працює на благо виноградівців.
Вирішила пані Еріка ,що, мовляв, дійсно ,якщо Наталія Юріївна дійсно не покладаючи рук бездоганно працює на благо людей самій попросити допомоги,а може дійсно допоможе.
Як стверджує пані Еріка її навіть не вислухала і не прийняла Наталія Юріївна.
Потім вона розповіла,як її чоловіка Петра,як учасника бойових дій “запрошував” голова Виноградівської районної спілки ветеранів Афганістану Палош Олександр Іштванович на звіт Наталії Юріївни,який проводився в службовому кабінеті під камери “активістів”.
Як вона повідомляє,що її чоловіку в приказному порядку було запропоновано з”явитися до Виноградівської РДА,де в подальшому йому стало зрозуміло навіщо його запросили.
Після звіту очільниці райдержадміністрації на всіх присутніх чекала “гостина” у вигляді дешевих бутербродів та горілки за так звану її підтримку.
Під час спілкування із пані Ерікою нам поступив телефонний дзвінок від людини,яка була на так званому звіті ,який пообіцяв нам надати відеоматеріали цієї “гостини” та різних обіцянок цієї влади.
Пані Еріка звертає увагу,що саме в робочому кабінеті,в робочу годину в присутності в.о.голови Виноградівської РДА п.Костелеба-Веремчук Н.Ю. відбуваося розпиття алкогольних напоїв.Вона рахує це порушенням чинного законодавства.

Шановне товариство, більш детально пропонуємо ознайомитися із розповіддю пані Еріки,яка дещо емоційно розказала про її невирішені владою роками проблеми,про те,яким чином і кого було в примусовому порядку скликано на звіт в.о.голови Виноградівської РДА п.Костелеба-Веремчук Н.Ю. тощо.

І ще одним хочемо поділитися,а саме в наступній публікації розкажемо про осіб ,які були присутні на зібранні в райдержадміністрації ,про їх проблеми із законом,про родство,кумовство та інше.Цікаво виходить у них…

Все це дісно цинічно і безсовісно із боку вже цієї уходящої в історію влади .
Якщо відеоматеріали про заключний етап( про гостинки ) звіту все ж таки сьогодні попадуть до нас ми негайно опублікуємо на нашій сторінці.
Слідкуйте за нашими публікаціями в яких ми намагаємось донести про те,що кажуть люди.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”