Чому не працює сільська рада що на Міжгірщині… ???

Шановне товариство актив Громадської організації “Народний контроль Закарпаття” в рамках проекту “Запитай у влади” відвідав с.Річка що на Міжгірщині з метою поспілкуватися із сільським головою с.Річка п.Бігар В.М. ,виконавчим комітетом та депутатами Річківської сільської ради з питань функціонування місцевого самоврядування та виконання службових обов”язків посадовими особами Річківської сільської ради.Ми приїхали в даний населенний пункт 17 вересня 2019 року в 7 годині 45 хвилин .Щоб добратися до сільської ради із головної дороги ми затратили більше 20 хвилин.Все це через відсутність дороги.Дорожня інфраструктура взагалі не проглядається.Жодного інформаційного знаку ми не помітили. Загальна картина села дещо нагадує прифронтові райони на сході України.Зупинилися біля приміщення Річківської сільської ради та стали очікувати керівництво сільської ради,коли вони з”являться на роботу..Під час очікування ,щоб не гаяти час, ми поспілкувалися із місцевими жителями,сільським священником,педагогічним колективом Річківського НВК 1-2 ступенів та медичним персоналом .Передумовою нашого відвідування с.Річка стало письмове звернення членів сільської громади до редакції газети “Народний контроль Закарпаття” щодо порушення на їх думку законних прав та інтересів місцевого населення в рамках їх життєдіяльності .Так ,наприклад, мешканці с.Річка надали відеоматеріали про те,що один із сільських підприємців всупереч санітарним нормам скидує стічні води із власного помешкання в сільську річку ,яку селяни використовують для різних потреб .Сільська рада не реагує.Люди неодноразово зверталися до сільського голови п.Бігар В.М.

Також місцеві мешканці надали нам фотографії стихійного сміттєзвалища ,яке належним чином не упорядковане і не узаконено.


Люди повідомляють,що звернулися із колективною заявою до сільського голови с.Річка п.Бігар В.М. ,щоб він прозвітувався за пророблену роботу.Заява подана належним чином та зареєстрована.Однак вичерпані всі строки розгляду поданої заяви,але сільський голова ні відповіді своїм виборцям не надав ,ані звіту не провів.
Відповідно до законодавства про доступ до публічної інформації ми звернулися до сільського голови с.Річка п.Бігар В.М. із інформаційним запитом щодо надання інформації з питань виконання програми соціально-економічного розвитку села Річка , щорічного звіту перед територіальною громадою с.Річка та з багатьох інших питань .Однак,сільський голова с.Річка п.Бігар В.М. на свій розсуд надав нам відповідь за №178 від 23.08.2019 року.а саме такого змісту ,що” в зв’язку з незадовільним матеріально-технічним забезпеченням, відсутністю державної фінансової дотації передбаченої ст. 62, ст. 66 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Річківської сільської ради змушений діяти в стані крайньої необхідності та не може забезпечити копіювання, сканування протоколів та рішень,які необхідно було надати на інформаційний запит. Виходячи з реально існуючого фінансового стану та з метою забезпечення вимог ст.5, ст.14 Закону України «Про доступ до публічної інформації», виконавчий комітет Річківської сільської ради організував інформаційний куток, де оприлюднюються матеріали, що представляють суспільний інтерес, забезпечують інформаційну відкритість та прозорість.
Будь-який громадянин України в зручний для нього час може ознайомитися з копіями матеріалів про діяльність Річківської сільської ради, зробити виписки, фотокопії і іншої документації .”Саме цим пунктом відповіді ми мали намір скористатися та приїхали безпосередньо в зручний для нас час ознайомитися із тими документами ,які нас цікавлять та мають суспільний інтерес для самих мешканців села.Саме таким чином ми намагалися допомогти сільському голові с.Річка п.Бігар В.М. надати нам запитувану інформацію,а саме ми мали намір зробити копіювання запитуваних документів,навіть привезли із собою копіювальну техніку.При спілкування із мешканцями с.Річка ,із якими нам вдалося поспілкуватися ми почули нарікання на неналежну роботу Річківської сільської ради в особі сільського голови п.Бігар В.М.,який вже дві каденції перебуває на посаді сільського голови.Люди нам розповіли ,що в селі нічого не робиться для того,щоб покращити умови життя громадян,а саме: доріг немає,працевлаштуватися вдається лише одиницям ,багато мешканців виїхали на заробітки в пошуках кращої долі.Територія сільської ради та приміщення нагадує більш не будівлю органа місцевого самоврядування,а господарський об”єкт .До 8 години 48 хвилин ми очікували з надією на те,що хтось з”явиться із представників сільської ради,щоб подивитися на разрекламований стенд та отримати запитувану інформацію.Однак ,так ніхто на роботу і не з”явився .Можливо в окремих із них були і поважні причини,але те,що сільська рада,яка є основним органом місцевого самоврядування зачинена і нікого тнемає на роботі викликає занепокоєння.Ми зафіксували відсутність працівників Річківської сільської ради на роботі шляхом відеозйомки.

https://youtu.be/LXl3B2J0nO8

Зателефонували на мобільний телефон сільського голови с.Річка п.Бігар В.М.,але він постійно скидував виклик.Як нам повідомили місцеві, орган місцевого самоврядування ,начебто, складається із знайомих і близьких п.Бігар В.М. осіб.
Під час спілкування із директором Річківського НВК 1-2 ступенів,який до речі є рідним братом сільського голови, ми отримали певну інформацію про стан матеріально-побутових умов та перспективи щодо їх покращення.А ось щодо морально-психологічного клімату в педагогічному колективі навчального закладу ,то між директором навчального закладу та його заступником наразі триває конфліктна ситуація на грунті вже давно сформованих недружніх відносин.Як пояснила заступник директора ,вона вже пенсійного віку і її намагаються завчасно перемістити на рядового вчителя шляхом притягнення до дисциплінарної відповідальності по надуманим мотивам.Пропонуємо Вам переглянути спілкування із керівником навчального закладу.

https://youtu.be/qbNKvbVazdE

Після цього ми відвідали сімейного лікаря сільської амбулаторії,щоб довідатися про результати медичної реформи,її плюси та мінуси.В розмові із сімейним лікарем п.Могорита Л.В. ми дізналися від неї про рівень медицинського обслуговування в селі.Остання розповіла про стан матеріально-побутових умов її робочого місця та про забезпечення необхідним медичним обладнанням тощо.

Ми ще раз намагалися знайти сільського голову п.Бігар В.М. на робочому місці,по телефону,через його рідних та близьких людей,але це виявилося марним.Навіть вже почали переживати за сільського голову ,що з ним могло трапитися.Подолавши немалу відстань до с.Річка нам хотілося все ж таки досягнути поставленої мети,тобто поспілкуватися із посадовцями,які відповідно до своїх обов”язків мали б дбати про життєдіяльність місцевої громади,однак не судилося.Неналежне виконання своїх обов”язків сільським головою с.Річка п.Бігар В.М. ставить для сільської громади багато викликів для гідного життя мешканців с.Річка.і саме його “фаховість” в юриспруденції в частині прийняття останнього рішення щодо звільнення від юридичної відповідальності за порушення чинного законодавства,яке прийнято всупереч повноважень депутатів Річківської сільської ради та всупереч чинному законодавству стане наразі предметом розгляду правоохоронними органгами та наданням цим діям правової оцінки.

Повертаючись із цієї поїздки ,підсумовуючи результати її та вдивляючись в обличчя місцевих мешканців,які проводжали нас досить збентежиним виразом обличчя ,їх стало дещо жаль,але із іншого боку,кого вони обрали ,того вони мають і терпіти, в іншому випадку треба змінювати його відповідно до чинного законодавства.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”