Чи можна вживати питну воду в с. Широке що на Виноградівщині…???

Мешканці с.Широке звернулися до депутата Виноградівської районної ради п,Лихтея Ю.Ю. щодо сприяння в проведенні незалежного дослідження питної води,яку постачають в бюджетні установи,зокрема на навчальні заклади :НВК “Широківська ЗОШ 1-2 ступенів-ДНЗ”,Широківську ЗОШ 1-3 ступенів,а також жителям села ,зокрема вул.Миру ,Шевченка ,Молодіжна ,Добровольців ,Гагаріна.


За депутатським зверненням п.Лихтей Ю.Ю. були проведені лабораторні дослідження 12.12.2018 року лабораторією Басейнового управліня водних ресурсів річки Тиса .

В результаті лабораторних досліджень ,які були проведені в ДНЗ ясла -садок (за адресою вул.Миру,18 с.Широке) ,шляхом відбора водопровідної води були отримані  наступні результати гідрохімічних вимірювань проб води :Висновки: Якість води  згідно ДСсанПІН 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води призначеної для споживання людиною НЕ ВІДПОВІДАЄ вимогам для питного водокористування за показником :водневий показник(рН).

За результатами лабораторних досліджень,які були проведені на свердловині (за адресою с.Широке вул.Добровольців) були отримані наступні результати гідрохімічних вимірювань проб води :Висновки: Якість води згідно ДСанПІН 2.2.4.-171 -10 “Гігієнічні вимоги до води призначеної для споживання людиною” НЕ ВІДПОВІДАЄ вимогам для питного водокористування за показником:залізо загальне.

Натомість результати лабораторних досліджень,які були проведені раніше попередніх 16 жовтня 2018 року Виноградівською районною філією ДУ”Закарпатський ОЛЦ МОЗ України” засвідчують протилежне,а саме :
Проба води по досліджених санітарно-хімічних показниках в ДНЗ ясла-садок (за адресою с.Широке вул.Миру,16)  ВІДПОВІДАЄ ДСанПІН 2.2.4-171 -10 “Гігієнічні вимоги до води призначеної для споживання людиною”

З результатами лабораторних досліджень були ознайомлені посадові особи Широківської сільської ради,які  мали вжити заходи щодо виявлення та усунення причин забруднення питної води.

На підставі  звернень мешканців с.Широке із питань протиріч в результатах лабораторних досліджень якості питної ,які досліджувалися майже в один і той же період редакцією газети “Народний контроль Закарпаття” розпочато журналістське розслідування.
А тому журналістами газети сьогодні була проведена зустріч із керівництвом Виноградівської районної філії  ДУ “Закапатський обласний лабораторний центр МОЗ України” ,а саме із директором п.Гірка Н.В. та завідуючим відділенням п.Киретив В.В..
На робочому місці вище вказаного керівництва не було і нам прийшлося трохи зачекати,як нам повідомили працівниці ,яких на роботі було тільки дві,що їм не відомо де вони є.

Потім інформація щодо їх перебування змінилася ,і нам повідомили ,що саме сьогодні ,і  саме в цей час вони проходять медичну комісію.Ми надамо запити і встановимо достовірність цієї інформації.До речі це вже не вперше,коли ми відвідуємо цю установу,і на роботі важко когось застати.Через декілька хвилин з”явилося керівництво,яке почало виправдовуватися ,що вони були відсутні на роботі із поважних причин.
Але мова наразі не про це.
З порушенням Правил внутрішнього розпорядку буде розбиратися вищестояще керівництво куди ми направимо наше звернення.
Повертаючись до суті даної публікації- ми попросили посадових осіб цієї установи  надати нам роз”яснення розбіжностей результатів двох паралельних гідрохімічних вимірювань проб води на території Широківської сільської ради.
Ось,що нам пояснила директор Виноградівської районної філії ДУ”ЗОЛЦ МОЗУ” п.Гірка Н.В.

Шановне товариство ситуація дивна і наразі,щоб ми дізналися істину із питань якості питної води в с.Широке  ми напривили звернення до голови Закарпатської ОДА п.Бондаренко І.С.,до Державної екологічної інспекції в Закартській області , до ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області,до прокуратури Закарпатської області та до ГУНП в Закарпатській області для невідкладного реагування,адже це стосується життя і здоров”Я ЛЮДЕЙ
Про результати розгляду нашого звернення ми згодом проінформуємо громадськість.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”