Чи через “непрофесійні дії” виноградівських поліцейських та прокурорів обвинувальний акт за обвинуваченням колишнього нардепа Івана Бушка суддя Кашуба повернув прокурору???

22.07.2020 року на розгляд судді Виноградівського районного суду Кашуба А.В. передано обвинувальний акт у кримінальному провадженні №12020070080000280 від 14.04.2020 року за обвинуваченням колишнього нардепа -регіонала Івана Бушка у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.125 КК України.

У підготовчому судовому засіданні захисник заявив клопотання, у якому просить закрити кримінальне провадження на підставі ч.6 ст.9, п.10 ч.1 ст.284 КПК України.

Вимоги клопотання обґрунтував тим, що 15.06.2020 року прокурор Виноградівського відділу Берегівської місцевої прокуратури Дорошевич Р.Р. погодив повідомлення про підозру Бушко І.І. у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.125 КК України, яке було складено слідчим СВ Виноградівського ВП Берегівського ВП ГУНП України в Закарпатській області Голубка Р.В. Дане повідомлення про підозру 15.06.2020 було надіслано поштою за адресою постійного проживання пана Бушко , і було ним отримано 19.06.2020 року.

В подальшому досудове розслідування здійснювалося інспектором сектору дізнання, який 10.07.2020 року склав повідомлення про підозру пану Бушко у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.125 КК України, яке було погоджено прокурором Дорошевичем Р.Р.

Таким чином, захисник вважає, що підрозділом дізнання пропущено вказаний процесуальний строк, а більше того, цей орган не мав і права вчиняти цю процесуальну дію.

Доводи прокурора Романика Р.В. про те, що йому не було нічого відомо про направлення 15.06.2020 року поштою на адресу вищевказаній особі повідомлення про підозру у даному кримінальному провадженні, суд відхив, оскільки прокурор Берегівської місцевої прокуратури Романик Р.В. не входив на той час до групи прокурорів.

Прокурором у даному кримінальному провадженні його визначено за Постановою керівника Берегівської місцевої прокуратури Жилкіна В.В. про зміну групи прокурорів від 12.11.2020 року.

Всупереч визначеному законом порядку кримінальне провадження було передано прокурору, який визначив для здійснення подальшого досудового розслідування – підрозділ дізнання.

В подальшому досудове розслідування проводилося, а обвинувальний акт складено неуповноваженим законом органом досудового розслідування.

Наведені порушення свідчать про невідповідність обвинувального акта вимогам КПК, що відповідно до пункту третього частини третьої статті 314 цього Кодексу є підставою для повернення цього документа судом першої інстанції прокурору зі стадії підготовчого судового засідання.

І тому керуючись ст.ст.291, 314, 369-372 КПК України, суд, –

У Х В А Л И В:

Клопотання захисника адвоката Стасюка Ю.П. – задовольнити.Повернути обвинувальний акт у кримінальному провадженні №12020070080000280 від 14.04.2020 року за обвинуваченням Бушко І.І. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.125 КК України – прокурору у зв`язку із невідповідністю обвинувального акту вимогам Кримінального процесуального кодексу України.

P.S. Шановне товариство виникає сумнів в тому ,а саме чи це зроблено через не профісіональні дії місцевих поліцейських та прокурорів чи це можливо їх умисні дії з корисливою метою закриття даної справи в інтересах вищевказаної особи.

Але в цій історії залишається в тіні один чоловік – це Іван Кайло одіозний екс-прокурор , якого 20.03.2014 року на площі Народній в Ужгороді Правий сектор люстрував (http://uzhgorod.in/yak-kajla-na-narodnij-lyustruvaly…/),який наразі здійснює захист в суді депутата Берегівської райради Івана Удуда ,який на позошляховику збив юного мотоцикліста ,в результаті останній помер на місці.

Цей самий Іван Кайло по наявній інформації був долучений як адвокат по справі Бушка та по інших справах пов”язаних з одіозними особистостями.

Громадські активісти вважають Івана Кайлу причетним до “кришуванням” резонансної кримінальної справи Павла Нагірного (http://www.mukachevo.net/ua/news/view/108423).

Є таке припущення,що саме він виконує функції “решала” на Закарпатті в правоохоронних органах та судах.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”