ЦЕ ПРОСТО ЖАХ!!!ЯК ВІДПРАВЛЯЄТЬСЯ ПРАВОСУДДЯ В ХУСТСЬКОМУ РАЙОННОМУ СУДІ..??

Судова система, чесність і непідкупність якої не підлягає сумнівам, є основою для дотримання принципів демократії і верховенства права. 

Навіть коли всі інші засоби захисту не діють, судова система мала б забезпечувати  громадянам надійний  тил від будь-яких посягань на передбачені законом права і свободи.     

 Ці твердження актуальні як на локальному (в контексті держави), так і на міжнародному рівні, оскільки судова система – потужний бастіон верховенства права в усьому світі. 

Гарантія дотримання принципів справедливості судочинства у світовому масштабі – завдання, що вимагає чимало енергії, навичок і досвіду .

А тепер з”ясуємо чи дійсно суди можуть забезпечити справедливість в сучасних реаліях,бо будь-яка праця,будь-які послуги в цьому напрямку є марними,коли немає саме справедливості.

Мусимо з неприємністю констатувати ,що справедливості сьогодні бракує.Часто виною тому є і недосконале законодавство, і несправедливі судові рішення, і особиста поведінка окремих суддів.

На сьогоднішньому прикладі ми  постараємося вам показати організацію роботи одного із районних судів Закарпаття та належність відправлення правосуддя.

Розмова піде про Хустський районний суд,головою якого є Довжанин Михайло Михайлович.Коротко про обставини.

На сьогодні було призначено судовий розгляд по справі 307/2170/18 ,який триває вже більше двох років на стадії підготовчого засідання,тобто по суті позов не розглядається.

Саме із цих мотивів ця справа зацікавила нас.

На підставі  звернення до суду ми повідомили завчасно головуючого по справі суддю Хустського районного суду п.Савицького С.А.про свій намір здійснити відеофіксацію судового засідання.Заяву подали як в електронному варіанті,так і письмово.Відповідь на заяву отримали після закінчення судового засідання.

За півгодини до початку судового засідання 26 червня 2020 року ми прийшли до Хустського районного суду в засобах індивідуального захисту, подали документи ,а саме посвідчення журналіста уповноваженій особі, і мали намір пройти в зал судових засідань.

Однак нам повідомили,що судове засідання не відбудеться із-за карантину,а потім, коли побачили  що ми викликали поліцію до суду, змінили риторику,що начебто поки вирішується питання про задоволення нашої заяви про фіксацію судового засідання.

Приблизно біля 9 години 30 хвилин на роботі появився і суддя Хустського районного суду п.Савицький С.А.

Чи був він(тобто суддя) раніше на роботі ми не можемо стверджувати,але він з”явився в приміщенні суду саме в цій годині та  без захисної маски.Так само без засобів індивідуального захисту були і інші працівники суду.

Так як нас не пропустили в судове засідання, ми викликали поліцію,щоб вони задокументовали факт перешкоджання нашій журналістській діяльності.

Ми намагалися поспілкуватися на предмет порушення наших прав з головою Хустського районного суду п.Довжанином М.М.,але він, замість спілкування з нами, сів за кермо свого автомобіля в робочий час і поїхав в невідомому напрямку.

Ми звернули увагу працівників поліції на той факт,що як окремі працівники суду ,так і судді не дотримуються карантинних правил.

Щодо самого судового засідання.Воно таки відбулося,але розгляд в черговий раз перенесли на іншу дату.Ось так вже два роки йде підготовче засідання по справі,але до суті позову справа ще не дійшла.

Позивач по цій справі подав скаргу до Вищої Ради Правосуддя на суддю Хустського районного суду п.Савицького С.А..Як повідомив секретаріат ВРП , подана скарга прийнята до розгляду та про результати буде повідомлено скаржнику.

За нашою заявою по факту перешкоджання журналістської діяльності працівниками Хустського районного суду ,яке виразилося в недопущенні журналістів до залу судового засідання, СВ Хустським ВП ГУНП в Закарпатській області відомості внесені до ЄРДР та розпочато досудове розслідування.

Про результати розгляду даних звернень та вжиті заходи ми проінформуємо громадськість.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”


Щубер Федір Дмитрович