БАЙДУЖІСТЬ ЧИ САМОЗАСПОКОЄННЯ :СТАН СПОРУД ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА ДОТРИМАННЯ КАРАНТИНУ НА ВОЛОВЕЧЧИНІ

Шановне товариство актив Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”  на вихідних відвідав Воловеччину та здійснив громадський моніторинг дотримання  санітарних та протиепідемічних заходів в громадських місцях,в аптечній мережі та в продуктових закладах торгівлі.

Також нами було здійснено візуальний огляд споруд цивільного захисту на території Воловецького району Закарпатської області.

Коротенько про дотримання карантину.

Ми приїхали в засобах індівідуального захисту.Нас зустріли начебто ми приїхали із іншої планети,для людей за короткий термін з початку послаблення карантину це вже стало диковинкою,хоча масковий режим ніхто не відміняв.

Все це спостерігалося при відвідуванні місцевими мешканцями аптечної мережі та мережі продуктових магазинів.

Також відвідали Воловецьку районну лікарню ,поспілкувалися із тими медичними працівниками,які надали згоду та не уникали публічного спілкування ,а саме про виплату обіцяної надбаки до заробітної плати, поспілкувалися із відвідувачами хворих задля отримання інформації щодо належного забезпечення медперсоналу необхідним медичним обладнанням для лікування хворих на коронавірусну інфекцію , масками , спецхалатами , рукавичками , дезінфекційними засобами тощо.

Ситуація така що потребує належної корекції та проведення аудиту того , що є , якщо чогось немає,то з яких причин воно не забезпечено та чи належним чином освоюються ті грошеві кошти ,які вже виділені.

Коротенько про захисні споруди цивільного захисту в смт.Воловець.

Довідково:

ЗАХИСНІ СПОРУДИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ – інженерні споруди, призначені для захисту населення від впливу небезпечних факторів, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.

ВИМОГИ ДО ЦИХ ПРИМІЩЕНЬ.

Площа приміщення для укриття людей розраховується з норми на одну людину 0,4-0,5 м2.Висоту приміщень ПРУ у пристосованих будинках приймають не менше 1,9м від відмітки підлоги донизу виступаючих конструкцій перекрить.

В основних приміщеннях ПРУ встановлюють 2-3-яруснінари-лавки для сидіння і полиці для лежання.При розміщенні ПРУ у підвалах, погребах і інших заглиблених приміщеннях висотою 1,7-1,9 м передбачають одноярусне розміщення нар.

Місткість ПРУ залежить від площі приміщень дляукриття і може бути на 50 і більше людей.   

Для зберігання зараженого одягу при одному з виходів (входів) передбачають спеціальне місце, яке відгороджується від приміщення для людей перегородками з вогнетривкого матеріалу:В ПРУ, місткістю до 50 чоловік для зараженого одягу допускається улаштування при вході вішалок,розмішених за шторою. У ПРУ обладнуються два входи, розміщені у протилежних місцях сховища підкутом 30° один до одного. При вході встановлюють звичайні двері, укріплені в місцях прилягання додверних коробок.

Саме про них хочемо проінформувати та звернути увагу керівництва Воловецької РДА та безпосередньо Закарпатську ОДА .

Ті споруди ,що нам вдалося оглянути візуально, мають аналогічний стан,тому ,який був на початку коронавірусу в медичних закладах.

Цитуючи слова Президента України п.Зеленського В.О. про готовність медицини до протидії коронавірусу на початку карантину :”Від початку коронавірусу як ніхто інший я бачу, що наша медична галузь не просто вразлива, а фактично перебуває за крок від коми. І єдине, завдяки чому вона досі жива, – це наші українські медики.”

Такими словами можна охарактеризувати і стан захисних споруд цивільного захисту на Воловеччині. Але, після випадку з епідемією коронавіруса,ми розуміємо,що в любий час може статися будь що і до любих несподіванок потрібно бути готовими.

Про результати моніторингу стану захисних споруд цивільного захисту та дотримання карантину на Воловеччині ми вже в понеділок будемо інформувати голову Закарпатської ОДА п.Петрову О.Г. задля невідкладного реагування та прийняття кадрових рішень.

Адже при такому відношенню наш край ніколи недочекається закінченню карантійних заходів.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”

Щубер Федір Дмитрович