Актив ГО “Народний Контроль Закарпаття” відвідав Хустщину з питань дотримання права громадян на освіту в медичному коледжі та з питань боротьби з корупцією…

Шановне товариство в рамках проведення громадського моніторингу освітніх закладів на Закарпатті та в зв”язку із зверненням до редакції газети “Народний контроль Закарпаття” мешканки одного із населенних пунктів Тячівщини щодо порушення прав та законних інтересів її доньки в частині можливої невиплати протягом певного періоду степендії дитині,яка навчається в цьому коледжі та недопущення її до складання ЗНО 2019 року ми відвідали Хустщину ,а саме Закарпатський базовий державний медичний коледж.

Довідково про стан боротьби із корупцією в медичному коледжі:

05.07.2017 року співробітниками Управління захисту економіки в Закарпатській області затримано “на гарячому” директора Закарпатського державного базового медичного коледжу, який розробив злочинну схему з вимагання та отримання неправомірних вигод від абітурієнтів, які мали намір навчатися у вищевказаному закладі і подали документи на вступ.

В ході проведення комплексу НСРД встановлено, що фігурант вимагав від громадянина “А” неправомірну вигоду в сумі 1000 доларів США та був затриманий “на гарячому” в місті Хуст під час отримання хабара.

Грошові кошти вилучені. Фігуранта було затримано в порядку ст. 208 КПК. 
Проводилися обшуки за місцем роботи фігуранта. 
Наразі справа знаходиться в суді.

В ході спілкування із сьогоднішнім керівником даного закладу ми довідалися ,що даній студентці,про яку згадує її мати,була призначена академічна стипендія ,але в ході виплати виникло питання про відсутність документів,що необхідні для відкриття рахунку в банку та виплати стипендії у зв”язку з її релігійними переконаннями та віросповіданнями.

Як стверджує Віктор Васильович та посилаючись на ЗУ”Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи,що підтверджують громадянство України,посвідчують особу чи її спеціальний статус” що кожен громадянин України,який досяг чотирнадцятирічного віку,зобов”язаний отримати паспорт громадянина України.
І тому студентці рекомендовано надати адміністрації коледжу банківський рахунок,на який навчальний заклад зможе здійснювати перерахування коштів.

Аналогічна ситуація склалася із здачею ЗНО,під час якого йде обов”язковий збір та обробка персональних даних,а тому ЗНО можуть проходити студенти лише за умови згоди на обробку персональних даних.

Однак,як повідомила нам мати студентки,що вони не погоджуються на такі вимоги,адже відповідно до своїх релігійних переконань та віросповідань вони не дають згоду на збір та обробку своїх персональних даних і тому вимагають реалізацію своїх конституційних прав в частині забезпечення доступності і безоплатності дошкільної ,повної загальної середньої,професійно-технічної,вищої освіти в державних і комунальних закладах.

Забезпечення умов для отримання дитиною повної загальної середньої освіти є обов”язком держави, – ствержує мати студентки.

Ми розпочали журналістське розслідування та звернулися із заявою до Закарпатської ОДА ,Міністра освіти і науки України п.Гриневич Л.М. та до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини п.Денисової Л.Л. щодо розгляду нашого звернення ,належного реагування та поновлення порушених прав.

Про результати розгляду поданого звернення та прийняте рішення проінформуємо громадськість.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”