Актив ГО “Народний контроль Закарпаття” відвідав Міжгірщину

Шановне товариство сьогодні актив ГО “Народний контроль Закарпаття” в рамках громадського проекту “Запитай у влади” здійснив поїздку до Міжгірського району що на Закарпатті задля проведення журналістського розслідування по зверненнях місцевих мешканців.

Передумовою нашої поїздки були звернення мешканців Міжгірського району,які скаржаться до редакції газети “Народний контроль Закарпаття” на неналежне виконання своїх службових обов”язків посадовими особами органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади.

В ході нашої поїздки ми відвідали Міжгірську ЗОШ 1-3 ступенів №1,Міжгірський медичний коледж ,Міжгірський відділ Хустської місцевої прокуратури ,Міжгірську селищну раду та поспілкувалися із керівниками названих вище державних установ.

Перша зустріч відбулася із директором Міжгірської ЗОШ 1-3 ступенів№1 п.Коваль М.В.

До початку цієї зустрічі ми мали можливість ознайомитися із матеріально-побутовими умовами в цьому навчальному закладі,із тими недоліками,які кидаються, безпосередньо, у вічі .

Ми зустрілися із окремими батьками дітей,які навчаються в цій школі,почули їхні скарги на неналежні матеріально-побутові умови та неоднакове забезпечення навчальних класів.

Як нам розповів,один із батьків ,що в одному із класів, в якому навчаються діти місцевої еліти, є все і його забезпечено всім необхідним,а вже в інших класних приміщеннях цього немає.

Батьки розповіли про проблеми із харчуванням в цій школі,а саме із приміщенням для цього ,тобто їдальнею.

Існує проблема внутрішніх вбиралень.Так,в основному корпусі цієї школи функціонує єдиний туалет,яким користуються,як діти,так і вчителі .

Вже декілька років існує проблема із встановленням світлофору на центральній вулиці,адже школа розміщена на досить близькій відстані до дороги.
Ми із кабінету директора школи зателефонували до начальника Служби автомобільних доріг в Закарпатській області п.Попович М.М.,який запевнив,що включить до плану на наступний рік встановлення світлофору.
Чи дотримається свого слова даний керівник – час покаже.
Як нам повідомив Михайло Васильович, на даний момент не всі працівники школи отримали зарплату.
Також ми поцікавилися про загальну площу земельної ділянки,яка є під школою,адже впритул до школи зводяться індивідуальні будівлі.
На це питання керівник навчального закладу не зміг надати відповідь мотивуючи тим,що оформлення належних документів знаходиться в стадії виготовлення.
Чи так воно, чи не так ми дізнаємось в результаті отримання відповідей на інформаційний запит і вже на підставі нього будемо подавати заяву в порядку ст.214 КПК України в правоохоронні органи для надання правової оцінки діям окремих посадових осіб Міжгірської селищної ради.

Потім ми відвідали Міжгірський медичний коледж та поспілкувалися із директором цього закладу п.Блинда В.В.,якому озвучили ряд питань,на які ми отримали вичерпну відповідь для здійснення подальшого моніторингу.

Цього дня також зустрілися із начальником Міжгірського відділу Хустської місцевої прокуратури  п.Пилип Б.Ф. із питань,що стосуються процесуального нагляду за кримінальними провадженнями,які були відкриті по нашим заявам.
Богдан Федорович запевнив нас,що невідкладно вивчить стан досудового розслідування слідчими місцевої поліції і про результати повідомить нас письмово.
Сьогодні ми також прийняли участь в судовому засідання з метою здійснення моніторингу за станом відправлення правосуддя в Міжгірському районному суді.

День виявився насиченим і плідним.Перебуваючи сьогодні в селищі Міжгір”я ми  зрозуміли,наскільки ми є із однієї сторони авторитетними ,а з іншої сторони і не бажаними гостями ,адже наше пересування в Міжгір”ї  було під пильним оком місцевої поліції.Нас супроводжували повсюди поліцейські до тих пір,поки ми не залишили Міжгір”я.
Ми припускаємо,що місцевій еліті стало дещо некомфортно,що ми здійснюємо моніторинг забудіови в районі місцевої школи №1.
Страх має великі очі.

Прес-служба Громадської організації “Народний контроль Закарпаття”